11. Miejski Festiwal Młodych Talentów

Data: 10.06.2022 r., godz. 12.00   76
Występy uzdolnionej młodzieży II LO w Legionowie
Miejski Festiwal Młodych Talentów odbywa się corocznie w listopadzie z okazji Międzynarodowego Dnia Młodzieży w Sali Widowiskowej Ratusza w Legionowie. Tym razem, ze względu na pandemię został przeniesiony na 10 czerwca 2022r.
Podstawową rolą Festiwalu jest odkrywanie i promowanie młodych talentów i integracja młodzieży z legionowskich szkół.
XI Miejski Festiwal Młodych Talentów rozpoczęły eliminacje, które odbyły się 17 września 2021 roku. Spośród 45 zgłoszonych przez szkoły wykonawców jury w składzie: pani Małgorzata Luzak – radna Rady Miasta Legionowo, organizator festiwalu, Grażyna Wesołowska – nauczycielka II LO w Legionowie, współorganizatorka festiwalu Marek Pawłowicz - instruktor z MOKu, współorganizator festiwalu oraz Kamil Strzelecki i Wiktoria Donarska – uczniowie LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie wyłoniło 26 finalistów, którzy wystąpili w Sali Widowiskowej Ratusza Miejskiego w Legionowie 10 czerwca 2022 roku. Odbyły się wówczas 2 koncerty galowe, w których publiczność miała okazję podziwiać młode talenty.
Honorowy patronat nad festiwalem objął prezydent miasta Legionowo, pan Roman Smogorzewski.
Nagrodą dla laureatów były warsztaty z emisji głosu i ruchu scenicznego przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie. Warsztaty prowadzili: pani Ilona Kuczyńska i pan Marek Pawłowicz.
W koncertach galowych wystąpili uczniowie Królewskiej Dwójki: Albert Stępniewski - gra na gitarze klasycznej, Mateusz Tokarski- występ wokalny oraz Aleksandra Kaca - taniec.
Bardzo nam miło, że również nasza utalentowana młodzież podkreśliła swoją obecność na tym wydarzeniu.

Opracowała:
Grażyna Wesołowska