Legionowo w miniaturze

Data: 11.06.2022 r., godz. 12.00   101
Udział uczniów II LO w obchodach 42. Dnia Legionowa
11 czerwca 2022, Urząd Miasta Legionowo oraz Miejski Ośrodek Kultury zorganizowały obchody 42. Dni Legionowa. W ramach imprezy nasza szkoła miała możliwość zaprezentowania się w miasteczku stoisk o nazwie „ Legionowo w miniaturze”. Wkomponowane w inne elementy święta stoiska promocyjne cieszyły się sporym zainteresowaniem odwiedzających gości. Nasi uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali pokazy doświadczeń chemicznych i biologicznych, zagadki i quizy matematyczne oraz z wiedzy ogólnej, a także kącik szachowy. Odwiedzający nas goście mogli poznać właściwości cieczy nienetonowskiej oraz cieczy wielowarstwowej. Ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszył się model anatomiczny człowieka. Nauczyciele i uczniowie opowiadali o budowie i funkcjach organów wewnętrznych, odpowiadali na pytania i zachęcali do samodzielnej zabawy.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie naszego stoiska.
Opracowała:
Małgorzata Grabowska