Data: 09.06.2017 r., godz. 23.45   165
6 czerwca 2017
PREZENTACJE PROJEKTÓW I KONKURSÓW POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO 2017 - ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2
W LEGIONOWIE.
6 czerwca 2017r.

6 czerwca 2017, po raz trzynasty mogliśmy podziwiać osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie w czasie uroczystej prezentacji Projektów i Konkursów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.
Nasz pokaz zaszczycił swoją obecnością pan prezydent Piotr Zadrożny,a także inni zaproszeni na tę uroczystość goście.

Każdy z projektów cieszył się uznaniem zgromadzonych w stołówce widzów, a było co podziwiać. Pierwszy projekt przedstawiła pani Ewa Witecka. Wraz z podopiecznymi omówiła wyniki projektu realizowanego we współpracy z przedszkolem miejskim nr 9, który nosił tytuł „ Z wizytą u króla Jana III Sobieskiego”. Prezentacja rozpoczęła się od tańca witanego i zakończyła się tradycyjnym tańcem ludowym- polonezem.
Następnie Aleksandra Rasińska podopieczna pani Aldony Solińskiej i Moniki Wasilewskiej opowiedziała o konkursie pt. „Moja interpretacja utworu literackiego w wersji anglojęzycznej”. Jego celem było pogłębienie wiedzy na temat poezji angielskiej i jej twórców, a także umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego i nie tylko.

Niezwykle interesujący okazał się projekt pani Moniki Wasilewskiej, Barbary John i Aldony Solińskiej „Theatre Adventure”. Na początku czworo uczniów zaprezentowało fragment spektaklu „Alicja w krainie czarów”, którego prepremiera odbędzie się 21 czerwca. Po czym Zuzanna Rucińska i Sławomir Chodorski przedstawili krótką prezentację na temat warsztatów i wycieczek odbywających się w ramach tego projektu.

Następnie pani Grażyna Wesołowska i Katarzyna Walaszczyk podsumowały konkurs „Poprawna polszczyzna zawsze w modzie”. Konkurs nie należał do łatwych. To jednak nie odstraszyło uczniów czterech legionowskich gimnazjów i potwierdziło, że język polski, choć niezwykle trudny, nie musi męczyć, ale może być źródłem satysfakcji i dumy.. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim w mowie i piśmie.

Po tej prezentacji podopieczna pani Agnieszki Godlewskiej Aleksandra Rasińska przedstawiła projekt BIOMED- w krainie kwantów. Jego celem było przedstawienie zagadnienia liczb kwantowych, zakazu Pauliego i reguły Hunda w sposób, który byłby zrozumiały dla ucznia gimnazjum.

Na koniec odbyła się prezentacja konkursu, a właściwie turnieju interdyscyplinarnego, który przygotowały panie Anna Bogacka i Mariola Zawisza. Turniej miał bardzo przyjaźnie brzmiący tytuł „Moja Europa”, a wzięło w nim udział 5 drużyn z legionowskich gimnazjów.

Pokaz prezentacji projektów i konkursów urozmaiciły występy uczennic naszego gimnazjum. Magda Sobiech zaśpiewała piosenkę Anny German Надежда, czyli nadzieja, a Karolina Raszke i Oliwia Boniecka piosenkę Marszrutka.
Scenariusz i oprawę prezentacji przygotowała i jak co roku poprowadziła pani Grażyna Wesołowska.

Do zobaczenia za rok!
Wiktoria Sochocka, kl. 1B LO