Kampania BohaterON w Królewskiej Dwójce

Data: 04.10.2017 r., godz. 15.20   117
pocztówki dla bohaterów powstania warszawskiego
Kampania BohaterON w Królewskiej Dwójce
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji "BohaterOn", która realizowana była w dniach od 1 sierpnia do 2 października a więc w dniach trwania Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas: ID LO, IIA LO, IIB LO oraz II a gimnazjum pisali pocztówki dla bohaterów powstania warszawskiego, w których okazywali swój podziw dla powstańców, swoją pamięć o historii oraz bohaterskich czynach z dawnych lat, a także dumę z tego, że są Polakami.
Podczas lekcji mówiliśmy o historii, a także o wartościach ważnych 73 lata temu i obecnie. Rozmawialiśmy na temat postaw patriotycznych, tożsamości narodowej i wolności. Wspólnie zastanawialiśmy się czy dziś gotowi bylibyśmy oddać życie za ojczyznę. Uczniowie uświadomili sobie ,że dzisiejsi 90-ciolatkowie w czasie powstania byli w ich wieku. Mam nadzieję ,że cel jaki postawili sobie twórcy akcji- „połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji” został osiągnięty- zainteresowanie akcją było bardzo duże, niektórzy uczniowie brali po kilka kartek, aby napisać kilka miłych słów do naszych bohaterów. Młodzi nadawcy mogli pozostawić na kartkach swoje adresy do późniejszej korespondencji z powstańcami.