Program Erasmus +

Data: 09.10.2017 r., godz. 11.15   116
szkolenia metodyczno-językowe
Program Erasmus + zawitał do Królewskiej Dwójki. W okresie od lipca do września 2017 roku sześcioro nauczycieli Królewskiej Dwójki skorzystało z zagranicznych wyjazdów na szkolenia metodyczno-językowe do Wielkiej Brytanii i na Maltę. Nauczyciele języka angielskiego oraz historii mieli szanse podnieść kompetencje zawodowe oraz rozwijać swoje umiejętności językowe podczas szkoleń w Londynie, Brighton, Scarborough oraz St. Julians. Wyjazdy na kursy w ramach programu stały się szansą poszerzenia horyzontów, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych oraz nawiązania współpracy międzynarodowej. Nauczyciele naszej szkoły podczas dwutygodniowych szkoleń odkryli na nowo brytyjskie zwyczaje, kulturę i życie codzienne poprzez kontakt z rodowitymi użytkownikami języka angielskiego. Wyjazd okazał się doskonałym czasem na rozwijanie umiejętności językowych, uświadomienie sobie zachodzących zmian w języku angielskim, poznanie nowo powstających słów i procesów językowych oraz nawiązanie wielu ciekawych znajomości, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości. Po skończonej Mobilności nauczyciele wyposażeni w umiejętności, motywację do uczenia oraz entuzjazm przystąpili do wprowadzania swojej wiedzy w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Wszystkie korzyści zdobyte podczas wyjazdów przełożą się na uczniów, środowisko szkolne i lokalne i będą służyły poprawie jakości nauczania w ZSO nr 2 w Legionowie. Jesteśmy pewne, że doświadczenie zdobyte podczas wyjazdów zostanie wykorzystane do uatrakcyjnienia procesu nauczania i uczenia się a chęć dzielenia się efektami przyczyni się wzrostu świadomości społeczności lokalnej o możliwości i potrzebie rozwoju szkół.
Uczestnicy projektu: Barbara John, Kamila Kirzanowska, Aneta Miętek, Joanna Sochacka, Aneta Staniszewska i Monika Wasilewska