Nasi w konkursach diecezjalnych

Data: 13.03.2018 r., godz. 12.10   201
luty/marzec
Na przełomie lutego i marca uczniowie ZSO nr 2 uczestniczyli w licznych konkursach na poziomie diecezjalnym.

W Wołominie w Zespole Szkół im. Jana Pawła II dnia 28. 02 18 r. odbył się finał Konkursu dla Gimnazjalistów „Tajemnice Jasnej Góry”. Tematyka nawiązywała do odbywającej się peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszej diecezji. Nagrody uczestnikom wręczał uśmiechnięty biskup Marek Solarczyk. Nasze gimnazjum reprezentowała Aleksandra Dziewisz z klasy III a.

W Seminarium Duchownym naszej diecezji znajdującym się na Tarchominie dnia 7. 03. 18 r.miał miejsce etap diecezjalny Olimpiady Teologii Katolickiej dla szkół ponadgimnazjalnych. Naszej uczennicy Michalinie Czubachowskiej z kl. I D LO nagrodę wręczał nowy ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej biskup Romuald Kamiński.

W Olimpiadzie Franciszkańskiej o św. Maksymilianie Kolbe brała udział reprezentacja ZSO 2 w składzie: Bartosz Banaszek z kl. 1B LO, Julia Trzaskoma z kl.1B LO, Michalina Czubachowska z kl. 1D LO, Michał Przybysz z kl. III a gimnazjum i Marek Adamczyk z kl. II d gimnazjum. Etap diecezjalny tej ogólnopolskiej olimpiady odbył się w Warszawie w par. św. Marka Ewangelisty w dniu 8. 03. 18 r.

Mimo iż nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do etapów ogólnopolskich, to udział w konkursach dał im dużą wiedzę, doświadczenie i kontakty z rówieśnikami z innych szkół. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania zapewniając miłą atmosferę, nagrody, poczęstunek i atrakcyjne zagospodarowanie czasu wolnego.

Zachęcam do udziału w kolejnych edycjach konkursów.

Krystyna Matuszewska – nauczyciel religii