Konkurs Poprawna polszczyzna zawsze w modzie

Data: 05.04.2018 r., godz. 13.30   167
23.03.2018
23 marca w naszej szkole już po raz trzeci odbył się Konkurs pod Patronatem Prezydenta Miasta, „Poprawna polszczyzna zawsze w modzie”. Uczniowie sześciu szkół sprawdzali swoją wiedzę w zakresie poprawności językowej rozwiązując test składający się z 6 rozbudowanych zadań. Tu swoich sił próbował również pan Roman Smogorzewski oraz Dyrektor ZSO nr 2, pani Maria Serdeczna. Obydwoje zgodnie przyznali, że test nie należał do łatwych. W drugiej części konkursu uczniowie musieli wygłosić przemówienie na wylosowany temat: „Drogie Koleżanki! Drodzy Koledzy! Moje przesłanie do młodych ludzi” lub „Szanowni legionowianie! – moje przesłanie do mieszkańców Legionowa”
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i odwagi. Cieszymy się, że poprawna polszczyzna nie wychodzi z mody i konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Miło nam również ogłosić zwycięzców:
I m-ce: Mikołaj Petryga, Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe
II m-ce: Joanna Kołakowska, Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe
III m-ce: Maria Baliszewska, Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących
Jeszcze raz gratulujemy i do zobaczenia w czerwcu na uroczystym wręczeniu nagród i dyplomów.
Katarzyna Walaszczyk
Magdalena Grzybowska