Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

Data: 05.04.2018 r., godz. 14.15   277
Projekt

Celem projektu ,, Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci ” było podniesienie świadomości i kompetencji w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.
Uczniowie klas 2a i 2c gimnazjum oraz klas 1B i 1E liceum uczestniczyli w warsztatach na temat „Ochrona wizerunku w sieci”. Młodzież była zainteresowana tematyką szkoleń, brała aktywny udział w zajęciach i dzieliła się swoją wiedzą. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się zagadnienia związane z portalami i mediami społecznościowymi.
21.03.2018r. odbyło się spotkanie z rodzicami podczas którego zostali oni zapoznani z e- zagrożeniami. Prowadzący zwrócił także uwagę w jaki sposób rodzice mogą ustrzec swoje dzieci przed niebezpieczeństwami w mediach.
26.03.2018r. nauczyciele wzięli udział w szkoleniu dotyczącym: profilaktyki cyberbezpieczeństwa, wykorzystywania programów edukacyjnych (Internetu), nowych możliwości nauczania w szkole, prowadzenia rozmów z uczniami mających na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa, przeciwdziałania zagrożeniom i uzależnieniom wśród uczniów, pracy z rodzicami w tym zakresie, hejtu i mowy nienawiści.
Warsztaty prowadzili wyszkoleni trenerzy z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej, objęty został honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.