Święto Patrona Szkoły – Króla Jana III Sobieskiego

Data: 11.04.2018 r., godz. 10.40   257
turniej wiedzy o Patronie
Piątego kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 imienia Króla Jana III Sobieskiego odbyło się święto owego patrona szkoły, któremu placówka zawdzięcza swoje imię.
Uczniowie ubrali się tego dnia odświętnie, by należycie upamiętnić Króla Jana III Sobieskiego, a klasy 2C I 1C liceum przygotowały część artystyczną, która uzupełniała konkurs wiedzy o patronie, przygotowany przez Panią Anetę Staniszewską oraz Panią Anetę Miętek - nauczycielki historii. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas liceum oraz gimnazjum. Część pierwsza dla młodszych uczestników zaczęła się o 8.55 na sali gimnastycznej. Po przemówieniu Pani Dyrektor Marii Serdecznej trzyosobowe delegacje miały za zadanie poprawnie rozwiązać quiz multimedialny, przygotowany na platformie kahoot.com, korzystając ze swoich telefonów. Liczyła się nie tylko poprawność ale i szybkość odpowiedzi. Z siedmiu drużyn wyłoniono trzy, które w drugim etapie walczyły o miejsca na podium. W czasie przerwy mogliśmy posłuchać występu wokalnego Anny Ptaszek i Wiktorii Mendreckiej. Uroczystość zakończył występ klas 2C I 1C liceum - uczniowie zatańczyli poloneza w aranżacji i strojach z epoki Króla Jana III Sobieskiego.
W turnieju wiedzy o patronie szkoły zwyciężyły: na poziomie gimnazjum – klasa 3b; Na poziomie liceum – klasa 2B. Uczniom podobała się forma quizu, która była interesującą oraz miłą odmianą dla tradycyjnej formy papierowej. Występy były dobrze przygotowane i atrakcyjne dla młodzieży, a stroje epokowe ożywiły atmosferę i wprowadziły niepowtarzalny klimat. Święto szkoły z pewnością było niezapomniane.
Aleksandra Rasińska ( uczennica klasy 2C LO)