IX edycja konkursu o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach

Data: 07.05.2018 r., godz. 11.25   80
28.04.2018
W sobotę, 28 kwietnia 2018 w Szkole Podstawowej nr 7 im. VII Obwodu Obroża AK odbyło się wręczenie nagród w IX edycji konkursu o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach. W uroczystości wzięli udział kombatanci AK, pani Danuta Szczepanik - sekretarz miasta Legionowo, pan Michał Kobrzyński -członek zarządu Powiatu Legionowskiego, pan Jacek Szczepański dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie, pan Wojciech Jeute ,pan Marek Mazur radny powiatu legionowskiego oraz uczestnicy konkursu oraz ich nauczyciele.
Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym konkursie zdobywając nagrody i wyróżnienia– tak było i tym razem. W części dotyczącej wiedzy, uczniowie brali udział w eliminacjach szkolnych, następnie pisali test na etapach półfinałowym i finałowym. Test jak zawsze był szczegółowy ale Michał Przybysz z klasy 3a , który po raz kolejny reprezentował naszą szkołę świetnie sobie poradził i zdobył w konkursie wyróżnienie.

W innej kategorii- Zadanie konkursowe startowały uczennice z klasy 1DLO -Michalina Czubachowska i Olga Sachrajda. Zadanie polegało na wykonaniu komiksu przedstawiającego w obrazkach wybrane wydarzenia obrazujące działania Armii Krajowej i Szarych Szeregów podczas drugiej wojny światowej, związane z działalnością konspiracyjną I Rejonu „Marianowo-Brzozów”. Prace oceniała Komisja biorąc pod uwagę a) poprawność merytoryczną (wierność prawdzie historycznej) b) kreatywność c) czytelność przekazu d) walory artystyczne. Uczennice liceum, które w konkursie brały udział po raz pierwszy, otrzymały wyróżnienie.

Michałowi, Michalinie oraz Oldze gratulujemy sukcesu!

Aneta Miętek