KRÓLEWSKA DWÓJKA PREZENTUJE…

Data: 07.06.2018 r., godz. 11.25   112
Międzyszkolne Projekty i Konkursy pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.
6 czerwca 2018, po raz czternasty mogliśmy podziwiać osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie w czasie uroczystej prezentacji Międzyszkolnych Projektów i Konkursów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.

Było nam niezwykle miło, że Pan Prezydent Roman Smogorzewski przybył na naszą galę i razem z Panią dyrektor Marią Serdeczną i vice-dyrektor Ewą Wiechowicz oraz innymi gośćmi podziwiał osiągnięć młodzieży. Wszyscy przekonali się, że patronowanie i finansowanie takich przedsięwzięć jest pożyteczne i szlachetne, a zapał i zaangażowanie młodzieży najlepszą formą wdzięczności.
Każdy z projektów cieszył się uznaniem zgromadzonych w stołówce widzów, a było co podziwiać.

Nasz pokaz rozpoczęliśmy od przedstawienia niezwykle interesującego projektu pani Moniki Wasilewskiej, Barbary John i Aldony Solińskiej „Theatre Adventure”. Na początku uczestnicy zaprezentowali fragment spektaklu „Charlie i fabryka czekolady”,po czym Sławomir Chodorski z klasy 3b gimnazjum przedstawił krótką prezentację warsztatów i wycieczek , które odbyły się w ramach tego projektu.

Następnie Zuzanna Maciakiewicz uczennica klasy 2B LO przedstawiła nam prezentacje interdyscyplinarnego „Międzyszkolnego Konkursu z Wiedzy o Unii Europejskiej w języku angielskim”. Konkurs przygotowały panie Mariola Zawisza, Kamila Kirzanowska i Anna Bogacka.

Po tej prezentacji podopieczna pani Aldony Solińskiej i Moniki Wasilewskiej Zuzanna Maciakiewicz podsumowała konkurs zatytułowany „English idioms- breaking stereotypes”. Był on skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem było propagowanie wiedzy o idiomach angielskich.

Następnie Zuzanna Golba podsumowała „Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii”. Konkurs przygotowały panie Aneta Staniszewska i Monika Wasilewska.

Podopieczne pani Moniki Wasilewskiej i Małgorzaty Karapyty – Aleksandra Rybicka i Patrycja Komosa z klasy 3c gimnazjum opowiedziały zebranym w stołówce Królewskiej Dwójki o Międzyszkolnym Konkursie zatytułowanym „I ty możesz zostać poliglotą”, który skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i polegał na wcieleniu się w postacie z literatury obcej i odegraniu scenki w języku angielskim i niemieckim.

Kolejna prezentacja dotyczyła projektu pani Katarzyny Derlacz i Anny Lewandowskiej. Ich podopieczne – Ania Ptaszek i Karolina Karapyta opowiedziały o „Powiatowym Konkursie Czytania Literatury w Języku Niemieckim i w Języku Rosyjskim dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych”. Konkurs odbył się w październiku 2017 r. i polegał na przeczytaniu fragmentu utworu, opowiadania lub bajki w języku niemieckim i rosyjskim.

Podopieczni pani Jolanty Klatki i Małgorzaty Karapyty – Michał Przybysz i Mikołaj Roszczyk przedstawili wrażenia i efekty projektu zatytułowanego „Projektwoche”. Zajęcia z tego projektu trwały 5 dni, a prowadzili je native speakerzy z Austrii i Niemiec w Instytucie Austriackim w Warszawie.

Następnie Sławomir Chodorski podsumował konkurs „Poprawna polszczyzna zawsze w modzie” , który przygotowały panie Magdalena Grzybowska i Katarzyna Walaszczyk. Konkurs nie należał do łatwych. Skierowany był do uczniów gimnazjum i miał na celu kształtowanie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem polskim w mowie i piśmie.

Na zakończenie pani Agnieszka Godlewska przedstawiła projekt BIOMED: „Zapach struktury, struktura zapachu”, którego celem było przybliżenie uczestnikom chemicznego świata zapachów od strony strukturalnej i syntetycznej.
Pokaz prezentacji projektów i konkursów urozmaicił występ Wiktorii Sochockiej, uczennicy klasy 2B LO, która zagrała na pianinie dwa utwory.
Scenariusz i oprawę prezentacji przygotowała i jak co roku poprowadziła pani Grażyna Wesołowska.
Do zobaczenia za rok!