Warsztaty ekologiczne w Przedszkolu Miejskim nr 6

Data: 18.06.2018 r., godz. 11.40   115
Nauka przez zabawę.
11.06.2018 grupa uczniów z klasy 1D II LO przeprowadziła warsztaty ekologiczne w Przedszkolu Miejskim nr 6 Tęczowa Szóstka.
Głównym celem warsztatów było budowanie świadomości ekologicznej dzieci na temat zagrożeń związanych z emisją pyłów i szkodliwych gazów dla środowiska. a także prawidłowego segregowania śmieci oraz szanowania otaczającej nas przyrody.
Zajęcia przeprowadzono w charakterze nauki przez zabawę.
Najpierw uczniowie Królewskiej Dwójki, za pomocą stworzonej przez siebie prezentacji multimedialnej, zapoznali dzieci z grupy Czerwonej i Fioletowej oraz Pomarańczowej z zagadnieniami dotyczącymi smogu, jego przyczyn oraz szkodliwego wpływu na przyrodę i zdrowie człowieka, zasad prawidłowego segregowania śmieci oraz sposobów dbania o środowisko naturalne.
Po obejrzeniu prezentacji przedszkolaki bawiły się w rozwiązywanie rebusów, których hasła nawiązywały do zagadnień przedstawionych wcześniej przez licealistów.
Następnie pod czujnym okiem naszych uczniów wykonały plakaty o tematyce ekologicznej. W kolejnym zadaniu układali puzzle przygotowane przez uczennice z klasy 1D. Podsumowaniem warsztatów był quiz, podczas którego uczniowie zadawali przedszkolakom pytania o tematyce ekologicznej.
Dzieci bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w proponowanych zajęciach oraz zabawach.