22. Piknik Naukowy 2018

Data: 21.06.2018 r., godz. 00.00   86
Pokazy biologiczne
W sobotę 9 czerwca 2018 uczniowie ZSO nr 2 w Legionowie po raz kolejny uczestniczyli w Pikniku Naukowym. Była to już 22 jego edycja. Został on organizowany na Stadionie Narodowym w Warszawie przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku był: „Ruch”.
Na naszym stanowisku osoby odwiedzające mogły m.in.: poznać biologię roślin owadożernych (muchołówka, dzbanecznik) oraz samodzielnie sprawdzić działanie liści pułapkowych muchołówki, zobaczyć sposoby poruszania się mikroorganizmów wodnych oraz samodzielnie wykonać preparaty mikroskopowe glonów i pierwotniaków wodnych a także poznać budowę wnętrza ciała człowieka. Na naszym stanowisku były obecne także uczennice, które w języku angielskim wyjaśniały przygotowane pokazy.
Stanowisko ZSO nr 2 reprezentowali: uczniowie liceum: Joanna Boratyńska, Julia Naumowicz, Krzysztof Krzyżanowski, Ewelina Markowska, Maria Musińska, Michalina Czubachowska, Julia Siennicka oraz nauczyciele: Anna Musińska, Dorota Białous, Barbara Koremba, Magdalena Ceckowska i Małgorzata Sujak