Gimnazjaliści z Królewskiej Dwójki realizowali projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej i AXA

Data: 27.06.2018 r., godz. 09.56   294
Sukces naszych uczniów...

Uczniowie klasy 3a w Gimnazjum nr 2 w Legionowie w tym roku szkolnym 2017/2018 realizowali projekt w ramach akcji „Dbam o Przyszłość” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i firmę AXA. Jednej z grup udało się zakwalifikować do grona 10 najlepszych projektów w Polsce.
Od początku roku szkolnego do klasy 3a w Gimnazjum nr 2 w Legionowie (będącego częścią tak zwanej „Królewskiej Dwójki”) przychodzili wolontariusze AXA i Centrum Edukacji Obywatelskiej, którzy prowadzili warsztaty o ekonomii, o ubezpieczeniach i bezpieczeństwie w ramach akcji „Dbam o przyszłość”. Wszystkie te lekcje miały nakierować uczniów do realizacji projektów edukacyjnych na jeden z podanych tematów.
Projekty musiały być starannie rozplanowane, opisane, dzięki czemu gimnazjaliści udoskonalili swoje umiejętności pracy w grupie i realizacji projektu. Nie obyło się bez trudności, ale przez cały czas uczniowie mogli liczyć na wsparcie wolontariuszy oraz szkolnego koordynatora akcji – Pani Marioli Zawiszy.
Jedna z grup realizujących projekt pod tytułem „Bądź bezpieczny”, udało się zrobić na tyle trafną pracę, że zostali docenieni przez organizatorów. Aleksandra Dziewisz, Julia Pietraszko, Michał Bułat, Michał Przybysz, Mikołaj Roszczyk i Sebastian Stolarski znaleźli się w gronie dziesięciu najlepszych zespołów w Polsce. Dzięki temu mogli zaprezentować swoje działania uroczystej Gali podsumowującej, która odbyła się na 35. piętrze Warsaw Trade Tower, siedzibie AXA. Ich prezentacja przebiegła bardzo pomyślnie. Uczniowie nawiązali kontakt z widownią, chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Nie obyło się bez zachwytów, gratulacji i szczerego śmiechu z żartów będących nieodłączną częścią pokazu.
Gimnazjaliści i szkolny koordynator akcji zostali nagrodzeni dyplomami
i kartami podarunkowymi, po czym doszło do drugiej części uroczystości, a mianowicie wolontariusze AXA przygotowali specjalne warsztaty dla uczestników akcji. W ich trakcie uczniowie doskonale się bawili i zostali także docenieni przez prowadzących.
Uczestnicząc w projekcie "Bądź bezpieczny" nauczyłam się między innymi współpracować z innymi osobami. Dowiedziałam się, jak bardzo ważne są ubezpieczenia, które chronią nas teraz i w przyszłości – mówi Julia, jedna z autorek projektu. - Prezentacja wymagała bardzo dużo pracy i cierpliwości. Mimo wszelkich trudności napotkanych podczas projektu, uważam ,że nasza współpraca stworzyła niesamowity przekaz dla innych ludzi – dodaje.
Moim zdaniem każde tego typu przedsięwzięcie sprawia, że coś zostaje w głowie. Po tym projekcie jesteśmy mądrzejsi na pewno o wiedzę na temat ubezpieczeń, bezpieczeństwa czy ekonomii, ale przede wszystkim udało nam się lepiej zintegrować i ulepszyć umiejętności pracy w grupie – powiedział natomiast Mikołaj.
Uczniowie są zgodni, że warto realizować takie projekty. Mieli dużo „frajdy” z nauki w ten sposób.

Mikołaj Roszczyk