Pola Nadziei 2018

Data: 25.10.2018 r., godz. 11.10   64
18.10.2018
W dniu 18 października 2018 roku odbyła się coroczna akcja organizowana w naszej szkole pt. „Pola Nadziei”. Jest ona częścią ogólnopolskiego programu działań na rzecz ruchu hospicyjnego. Wydarzenie to polega na sadzeniu żonkili, które są ogólnoświatowym symbolem nadziei. Ważne jest też pogłębianie wiedzy na temat problemów osób nieuleczalnie chorych oraz zbiórka pieniędzy na rzecz hospicjum. W naszej szkolnej uroczystości brały udział trzyosobowe delegacje wyznaczone z każdej klasy, a także Pani Dyrektor Maria Serdeczna, Pani Edyta Cegłowska – psycholog szkolny oraz Pani Aneta Miętek z klasą 2D. Organizacją całego spotkania z ks. Pawłem Śmierzchalskim – Dyrektorem Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie zajęła się Pani Ewa Konarzewska oraz wolontariusze z naszej szkoły. Na początku ksiądz opowiadał o ważnej roli wolontariuszy w życiu każdej osoby, którą dotknęła nieuleczalna choroba. Następnie poszliśmy na szkolne patio zasadzić żonkile, w tym samym miejscu, jak co roku.

Grzegorz Radzimierski i Ewa Konarzewska