X MIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

Data: 21.11.2018 r., godz. 14.58   103
16 listopada 2018 r.
X MIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

16 listopada 2018r. w Ratuszu Miejskim odbyła się X jubileuszowa edycja Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Współorganizatorem Festiwalu od dziesięciu lat jest Królewska Dwójka. Tegoroczne eliminacje zostały zorganizowane 18 września. Jury w składzie – p. Małgorzata Luzak, p. Grażyna Wesołowska, p. Marek Pawłowicz oraz Natalia Lipińska – przedstawicielka młodzieży - wybrało spośród 75 wykonawców 32 laureatów. Nagrodą były warsztaty z emisji głosu i ruchu scenicznego przygotowane przez drugiego współorganizatora Festiwalu - Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie i oczywiście kwalifikacja do koncertu galowego.
Występy młodych artystów mogliśmy podziwiać w czasie 3 koncertów. Dwa z nich przeznaczone były dla uczniów legionowskich szkół, trzeci- wieczorny dla mieszkańców miasta. Koncerty otworzyły p. Grażyna Wesołowska oraz p. Małgorzata Luzak, które przypomniały historię festiwalu i zachęciły publiczność do wspólnej zabawy.
Wśród występujących nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły. W koncertach galowych wystąpili: Julia Szefler z klasy 3A w duecie z Natalią Komendarską ( IIA ) - duet na fortepian i skrzypce, Nazar Rozvadowskij ( II D) – pianista, Klaudia Cur (IIIB) - występ wokalny i gra na ukulele, Barbara Romankiewicz (IIIB) - gra na saksofonie, była to nowość na festiwalu, Zuzanna Smutkiewicz (IIE) w duecie z Filipem Krupą (IIB) - występ wokalny i gra na gitarze, Wiktoria Sochocka (IIIB) – fortepian oraz Wiktoria Mendrecka (IIC) – występ wokalny.
Każdy z laureatów z okazji jubileuszowego koncertu otrzymał pamiątkową statuetkę. W roli konferansjerek zaprezentowały się uczennice naszego liceum Natalia Lipińska i Klaudia Cur z klasy III B LO. Oprawą fotograficzną zajęła się Marta Spletsteser, również uczennica klasy IIIB LO.
Wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i różnorodny repertuar, świetnie się przy tym bawiąc. Widzowie bawili się wspaniale i nie szczędzili artystom braw, świadczy o tym fakt, że nie chcieli opuścić Sali Widowiskowej Ratusza bez bisów.
Jeszcze raz, gratulujemy wszystkim laureatom! Do zobaczenia za rok!
Wiktoria Sochocka