KONKURS CZYTANIA LITERATURY W JĘZYKU NIEMIECKIM I W JĘZYKU ROSYJSKIM

W JĘZYKU NIEMIECKIM I W JĘZYKU ROSYJSKIM
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
POD HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO

W październiku 2018 r. odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Czytania Literatury w Języku Niemieckim i w Języku Rosyjskim dla Uczniów Szkół Ponad- gimnazjalnych organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Legionowo. Podczas zmagań uczestnicy konkursu czytali fragmenty utworów, opowiadań i bajek w języku niemieckim i rosyjskim.
W wyniku eliminacji szkolnych do finału konkursu zakwalifikowali się z II Liceum Ogólnokształcącego następujący uczniowie:
Aleksandra Brańska z klasy III C;
Karolina Głowacka z klasy III A;
Anna Ptaszek z klasy I A;
Karolina Raszke z klasy II A;
Nazar Rozwadovskyi z klasy II D;
Wiktoria Sochocka z klasy III B.
26 listopada 2018 r. w Królewskiej Dwójce odbył się finał konkursu, w którym wzięło udział trzynastu uczestników z ZSO nr 2, LO im. Marii Konopnickiej, Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego i Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Serocku.
W wyniku zmagań finałowych Karolina Raszke z klasy II A i Nazar Rozvadovskyi z klasy II D zdobyli tytuły Wicemistrzów Czytania w Języku Rosyjskim, a Karolina Głowacka z klasy III A - tytuł Wicemistrza Czytania w Języku Niemieckim.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, równie owocnych sukcesów w kolejnych konkursach.

Organizatorzy:
Anna Lewandowska i Katarzyna Derlacz