Jasełka szkolne

Data: 02.01.2019 r., godz. 14.45   222
21.12.2018
Jak zwyczaj w Królewskiej Dwójce nakazuje, 21 grudnia uczniowie przygotowali przedstawienie jasełkowe dla pracowników szkoły i zaproszonych gości.
W świąteczny nastrój wprowadziła wszystkich uczestników Julia Szefler z klasy III A, grając na pianinie kolędę „Cicha noc”.
Rolę Józefa i Maryi odegrali uczniowie klasy I A-Aleksander Ziółkowski i Małgosia Marciniak. W przepięknym stroju Posłańca, dmąc w prawdziwy róg, wystąpił Wiktor Zieliński z klasy II E. Trzech Króli zagrali: Krzysztof Cisek z klasy 3 b, Kamil Jończyk z klasy I C oraz Sebastian Kołodziejak z klasy II B. Jako Pasterze żłóbek z Dzieciątkiem odwiedzili: Natalia Wiśniewska z klasy II B oraz Asia Pełka z klasy I A.
Rozbrzmiały kolędy śpiewane przez Aniołów: Michalinę Czubachowską z klasy II D, Sandrę Buczek, Natalię Kielak i Anię Czajkowską z klasy I A. Nie zabrakło też pastorałki „Mario, czy już wiesz…”, którą zaśpiewały Ania Ptaszek z klasy I A i Angelika Kowalik z klasy I B z akompaniamentem Natalii Komendarskiej z klasy II A i Julii Szefler.
Tekst z Pisma Świętego przeczytała, jak przed rokiem, Zuzanna Rucińska z klasy I A.
Składam gorące podziękowania wszystkim aktorom, wokalistkom, akompaniatorkom, obsługującym sprzęt nagłaśniający Piotrowi Czajkowskiemu z klasy 3 b i Mateuszowi Stropie a klasy 3 a za trud włożony w przygotowanie jasełek, a Pani Magdalenie Grzybowskiej za cenne wskazówki interpretacyjne.
Anna Grabowska