Konkurs Diecezjalny

Data: 21.01.2019 r., godz. 12.50   145
9.01.2019
Finał diecezjalnego konkursu „Sto pytań w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski” odbył się 9.01.19 r. Uczniów zaprosiła w swoje gościnne progi SP nr 1 z Sulejówka miasta związanego z życiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Naszą szkołę reprezentowali Olaf Sławiński i Oliwia Żaczek z kl. III c gimnazjum pod opieką p. Krystyny Matuszewskiej- nauczyciela religii. Po zmaganiach konkursowych i poczęstunku 85 uczestników finału miało możliwość obejrzeć film „Pan od muzyki” w reżyserii Ch. Barratiera. Na koniec wszyscy otrzymali upominki a laureaci nagrody z rąk Ks. Biskupa Marka Solarczyka. Chociaż uczniowie z Legionowa nie zajęli pierwszych miejsc to uczestniczyli w intelektualnej przygodzie z historią Ojczyzny, która wybrzmiewa w nazwie ich miasta.