Warsztaty "W pracowni królewskiego alchemika"

Data: 23.01.2019 r., godz. 20.50   298
23 stycznia 2019
W dniu dzisiejszym odwiedzili nas uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie. W ramach realizacji kolejnej edycji Projektu BIOMED uczniowie ZSO nr 2 pod opieką nauczycieli chemii przeprowadzili międzyszkolne warsztaty pt. „W pracowni królewskiego alchemika”. Gimnazjaliści i licealiści doskonale sprawdzili się w roli mentorów młodych naukowców, było gwarno i wesoło. Wielu z naszych uczniów jest doświadczonymi eksperymentatorami i nie pierwszy raz bierze udział w laboratoriach.
Zajęcia rozpoczęły się krótkim wprowadzeniem dotyczącym bezpieczeństwa w laboratorium wysłuchanego przez naszych gości w wielkim skupieniu. Możliwość założenia odzieży ochronnej: fartucha, okularów i rękawiczek była dla nich dużą atrakcją. Następnie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli pokaz barwienia płomienia i wreszcie mogli przystąpić do samodzielnego wykonywania doświadczeń.
Uczniowie klasy trzeciej okazali się wymagającymi podopiecznymi: pracowali w skupieniu, chcieli wszystko wiedzieć i wszystkie doświadczenia wykonać poprawnie. Wszyscy bawili się świetnie. Pomimo, iż przygotowanie zajęć laboratoryjnych wymagało wiele czasu, pracy i zaangażowania – było warto: szerokie uśmiechy widać było zarówno na twarzach naszych uczniów, jak i na sympatycznych buziach naszych gości. 45 minut zajęć minęło nie wiadomo kiedy i trzeba było się żegnać. Młodzi adepci nauki niechętnie opuszczali pracownię chemiczną, a ich opiekunowie, choć zmęczeni – też byli zadowoleni ze spędzonego wspólnie czasu.