Szkoła Dialogu

Data: 04.03.2019 r., godz. 12.40   72
Kultura i historia żydowska w Legionowie
26 lutego 2019 roku na galę „Szkoła Dialogu”, projektu związanego z kulturą i historią żydowską w naszych miastach, do Teatru Narodowego pojechało dziewięcioro przedstawicieli klasy 2B. Uczniowie ubiegłym roku zrealizowali serię działań związanych z założeniami projektu, za co zostali nagrodzeni nominacją w kategorii „Innowacyjność działań”. Postanowi dalej działać! Za udział w Marszu Żywych, wysokie miejsca w konkursach związanych z historią II wojny światowej, poprowadzone w młodszych klasach warsztaty i współpracę z Muzeum Historycznym w Legionowie we wtorek uczniowie odebrali nagrody za kontynuację działań z 2017 roku. Wszyscy wyróżnieni otrzymali również gratulacje od gości gali: wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, ambasadorów i działaczy Forum Dialogu.