DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO

Data: 22.03.2019 r., godz. 11.45   137
w Królewskiej Dwójce
27 lutego 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Z tej okazji grupa uczniów z klasy 2D i 1 C II LO oraz trzecich klas gimnazjum przygotowała zajęcia dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Legionowie.
Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi”, podczas której każdy mógł, choć przez chwilę poczuć się małym niedźwiadkiem.
Następnie nasi goście zwiedzili wystawę poświęconą niedźwiedziom polarnym a także obejrzeli prezentację, dzięki której dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat tych wspaniałych zwierząt.
Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziły wspólne doświadczenia sprawdzające, dlaczego niedźwiedziom nie jest zimno, kiedy pływają w lodowatych wodach oceanu.
Kolejnym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej. Dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do tego zadania tworząc wspaniałe wizerunki bohatera dnia.
Na zakończenie każdy z naszych gości otrzymał w prezencie odcisk misia polarnego wykonany z masy solnej prze uczennice trzeciej klasy gimnazjum.