Akcja Krwiodawstwa - podsumowanie

Data: 04.04.2019 r., godz. 17.52   125
26.03.2019

Akcja krwiodawstwa w ZSO nr 2 - podsumowanie

Klub Honorowych Dawców Krwi Legion, przy współpracy m.in. z naszą szkołą promuje ideę honorowego krwiodawstwa.
W dniu 26 marca w naszej szkole miało miejsce wielkie wydarzenie.
Zgłosiło się 39 dawców,
krew oddało 26 osób,
zebrano 13520 ml krwi,
liczba dawców pierwszorazowych 17,
liczba kobiet 10.

Krew jest lekiem ratującym życie, którego nie można zastąpić.
Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród pełnoletnich uczniów. Ci, którzy z racji wieku nie mogli oddać krwi – zapewnili gorąco, że „jeszcze tu wrócą”.
W ramach przedsięwzięcia oprócz akcji krwiodawstwa organizowane były w naszej szkole: lekcje (prowadzone przez biologów z wykorzystaniem materiałów otrzymanych z Ministerstwa Zdrowia), prelekcje (prowadzone przez naszego absolwenta p. Michała Łobejko, koordynatora oddziału Legionowo) i pogadanki o tematyce honorowego krwiodawstwa (prowadzone przez wychowawców), w których brały udział klasy 2 i 3 LO. Dodatkowo wkrótce zostanie uruchomiony E-learningu Legionu dla wszystkich uczniów szkoły.
Dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji krwiodawstwa i oddały we wtorek 26 marca krew oraz osobom zaangażowanym w organizację akcji. Szczególne podziękowania dla Prezesa Klubu HDK Legion Roberta Kowalewskiego.