„Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci”

Data: 04.04.2019 r., godz. 20.45   30
19.03.2019

Dnia 19.03.2019 r. w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas: 1A, 1B, 1C, 1D liceum z asp. sztab. Arturem Rogowskim z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
na temat: „Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci”.
Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami płynącymi z niewłaściwego korzystania z Internetu, w szczególności z portali społecznościowych, platform filmowych oraz gier komputerowych. Duży problem w grach komputerowych stanowią agresja i przemoc, często prezentowane są negatywne i agresywne wzorce zachowań. Podczas spotkań zwrócono uwagę na konsekwencje, jakie może ponieść młodzież poprzez publikowanie w Internecie lub rozsyłanie np. przy użyciu telefonu komórkowego ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć i filmów.