23. Piknik Naukowy 2019

Data: 26.05.2019 r., godz. 12.00   147
Pokazy biologiczne, chemiczne i fizyczne w wykonaniu naszych uczniów

23. Piknik Naukowy 2019

W sobotę 11 maja 2019 uczniowie ZSO nr 2 w Legionowie po raz kolejny uczestniczyli w Pikniku Naukowym. Była to już 23 jego edycja. Został on organizowany na Stadionie Narodowym w Warszawie przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku było hasło: „My i maszyny”.

Nasze pokazy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród piknikowiczów. Na naszym stanowisku osoby odwiedzające mogły m.in.: obejrzeć liczne gotowe preparaty mikroskopowe oraz samodzielnie wykonać własne preparaty mikroskopowe, zobaczyć modele silników elektrycznych wykonanych przez ucznia Krzysztofa Krzyżanowskiego oraz poznać specyfikę ich działania, wykonać doświadczenia z magnesami, poznać budowę ciała człowieka oraz sprawdzić zawartość witaminy C w owocach i gotowych sokach owocowych. Na nasze stanowisko na 24. Pikniku Naukowym zapraszamy już za rok.

Stanowisko ZSO nr 2 reprezentowali:

uczniowie gimnazjum: Maria Godlewska (kl. 3a gim), Oliwia Boguszewska (kl. 3b gim)  , Krzysztof Cisek (kl. 3b gim)  , Klaudia Golon (kl. 3b gim)  , Natalia Karpińska (kl. 3b gim)   Julia Leszczyńska (kl. 3b gim)  , Kinga Sobolewska (kl. 3b gim)  , Sandra Stec (kl. 3b gim)  , Emilia Stosio (kl. 3b gim)  , Karolina Grzywaczewska (kl. 3c gim)  , Marcel Kuryłek (kl. 3c gim)  , Bartłomiej Litawski (kl. 3c gim)  , Zofia Mańkowska (kl. 3c gim)  , Karolina Pałaszewska (kl. 3c gim)  , Adrian Radom (kl. 3c gim)  , Paulina Trzcińska (kl. 3c gim)  , Michała Wojtasiński (kl. 3c gim)  , Oliwia Żaczek (kl. 3c gim)  , Klaudia Machnowska (kl. 3d gim)

uczniowie liceum: Krzysztof Krzyżanowski (kl. 2C LO), Maciej Bojar (kl. 2C LO), Joanna Boratyńska (kl. 2C LO), Bartosz Jocz (kl. 2C LO), Filip Kowalski (kl. 2C LO), Julia Naumowicz (kl. 2C LO), Ewelina Markowska (kl. 2C LO), Aleksandra Wiśniewska (kl. 1C LO)

oraz nauczyciele: Anna Musińska, Agnieszka Godlewska, Anna Grabowska, Mariola Zawisza i Ewa Świątek.