XV EDYCJA PREZENTACJI PROJEKTÓW I KONKURSÓW POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO

Data: 17.06.2019 r., godz. 09.50   204
06.06.2019

6 czerwca 2019, po raz piętnasty mogliśmy podziwiać osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie w czasie uroczystej prezentacji Projektów i Konkursów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.
wszystkie prezentacje cieszyły się uznaniem zgromadzonych w stołówce widzów, a było co podziwiać.
Niezwykle interesujący okazał się projekt pani Barbary John, Moniki Wasilewskiej i Aldony Solińskiej „Theatre Adventure”. Uczniowie zaprezentowali efekty pracy nad tym przedsięwzięciem – dwa tańce i film – reportaż z prac nad spektaklem Duma i uprzedzenie. Zuzia Rucińska – jedna z uczestniczek projektu opowiedziała także o warsztatach z native speakerem oraz instruktorami: teatralnym i tańca. Projekt okazał się bardzo udaną inicjatywą.
Zuzia Maciakiewicz opowiedziała i przedstawiła prezentację dotyczącą konkursu, jaki zorganizowały panie: Krystyna Solińska i Barbara John. Konkurs zatytułowany „Breaking Stereotypes. Przełamując stereotypy – Idiomy angielskie w słowach i karykaturze”, którego celem było pogłębienie wiedzy na temat języka angielskiego, a także umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego.

Innym ciekawym konkursem pochwalili się uczestnicy „Powiatowego Konkursu Czytania Literatury w Języku Niemieckim i Języku Rosyjskim dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych”, którego jednym z celów było zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy dotyczącej żywego języka oraz doskonalenia swoich umiejętności w zakresie języka niemieckiego i języka rosyjskiego.

Następnie panie: Magdalena Grzybowska i Katarzyna Walaszczyk podsumowały konkurs „Poprawna polszczyzna zawsze w modzie”. Konkurs nie należał do łatwych. To jednak nie odstraszyło uczniów legionowskich gimnazjów i potwierdziło, że język polski, choć niezwykle trudny, nie musi męczyć, a może być źródłem satysfakcji i dumy.
Na koniec podopieczni pani Agnieszki Godlewskiej i Katarzyny Tomaszewskiej przedstawili projekt BIOMED, którego tegoroczny tytuł brzmiał: „W pracowni królewskiego alchemika”. Jego uczestnicy mogli zgłębiać tajniki procesów chemicznych i przeprowadzać ciekawe eksperymenty.
Galę urozmaicił występ pianistyczny Wiktorii Sochockiej – uczennicy klasy 3B LO.
Scenariusz i oprawę prezentacji przygotowała i jak co roku poprowadziła pani
Grażyna Wesołowska.
Do zobaczenia za rok!