Rekrutacja do II LO

Data: 17.07.2019 r., godz. 21.27   481
16 lipca 2019 r.
W dniu 16 lipca uczniowie poznali wyniki rekrutacji do II Liceum Ogólnokształcącego w Legionowie.
W Królewskiej Dwójce zaproponowano 8 oddziałów, po 4 w 3-letnim i 4-letnim liceum. Liczba chętnych z pierwszej preferencji do liceum po gimnazjum to 166 osób, ogółem zaś liczba chętnych wyniosła 727 uczniów. Z kolei po szkole podstawowej liczba chętnych z pierwszej preferencji wyniosła 150 uczniów, ogółem zaś liczba chętnych wyniosła 825 uczniów.

Królewska Dwójka przygotowała dla absolwentów po 120 miejsc w 4 klasach w każdym z liceów. Zakwalifikowano dokładnie tylu uczniów, ile było miejsc. Najniższa liczba punktów, która umożliwiła dostanie się do liceum wygląda następująco:

po szkole podstawowej
odział 1a (klasa europejska) – 117,05 pkt.
odział 1b (klasa medialna) – 116 pkt.
odział 1c (klasa medyczna) – 105,65 pkt.
odział 1d (klasa matematyczno-informatyczna) – 116,8 pkt.

po szkole gimnazjalnej
odział 1A (klasa europejska) – 105,6 pkt.
odział 1B (klasa medialna) – 103,8 pkt.
odział 1C (klasa medyczna) – 106,8 pkt.
odział 1D (klasa matematyczno-informatyczna) – 103,4 pkt.
Gratulujemy wszystkim kandydatom, którzy dostali się do Królewskiej Dwójki!

Wskazówki jak znaleźć szkołę ponadgimnazjalną/ponadpodstawową w rekrutacji uzupełniającej

Od 25 lipca o godz. 15.00 w elektronicznym systemie rekrutacji znajdą się informacje o wolnych miejscach w szkołach: https://warszawa.edu.com.pl
Rekrutacja uzupełniająca jest prowadzona w tych szkołach, które dysponują wolnymi miejscami.
Rekrutacja uzupełniająca nie jest prowadzona za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji.
Należy zgłosić się do wybranej szkoły.