77. ROCZNICA ZAGŁADY LUDNOŚCI GETTA W LEGIONOWIE

Data: 04.10.2019 r., godz. 13.15   58
Obchody w Legionowie
3 października 2019 r. uczniowie klasy 2A i 3B pod opieką pani Anny Gogolewskiej wzięli udział w obchodach upamiętniających zagładę legionowskich Żydów, które odbyły się w Muzeum Historycznym w Legionowie. W pierwszej części spotkania młodzież uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych, które miały przybliżyć losy Żydów przed II wojną światową oraz w jej trakcie. Uczniowie mieli także okazję spotkać się i wysłuchać rozmowy z Krystyną Budnicką, a właściwie z Heną Kuczer, ze Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, która jako dziecko przeżyła okupację. Dr hab. Jacek Szczepański, Dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie przybliżył zebranym historię legionowskiego getta, a następnie wykonano szarfy upamiętniające ofiary nazistowskich zbrodni. Ostatnim punktem obchodów był organizowany już po raz trzeci Marsz Pamięci ulicami Legionowa.