Obchody wybuchu II wojny światowej w naszej szkole

Data: 04.10.2019 r., godz. 13.25   77
Kalendarium II wojny światowej na plakatach uczniów.
II wojna światowa ,największy konflikt w historii trwała w Europie od 1 września 1939 roku do 8 maja 1945 roku. Podczas walk poległo wiele tysięcy dzielnie walczących żołnierzy, którzy oddali swoje dziś za nasze spokojne jutro … Powinniśmy być wdzięczni za ich poświęcenie i nigdy nie pozwolić, aby pamięć o nich zginęła. Byli prawdziwymi bohaterami, wielu z nich było jeszcze dziećmi i zamiast 1 września 1939 roku iść do szkoły, stawali do walki z bronią w ręku. W tym roku obchodzimy 80-lecie początku tej tragedii. Na korytarzach naszej szkoły zostały zamieszczone plakaty wykonane przez uczniów upamiętniające najważniejsze wydarzenia z historii II wojny światowej. Pamiętamy o tej ważnej dacie i z dumą i świadomością historii naszego kraju prezentujemy kalendarium.
Martyna Dąbrowska 2A
Aneta Miętek