Otwarta Firma

Data: 21.11.2019 r., godz. 11.30   54
Tydzień Przedsiębiorczości
Spotkania w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego
18 listopada 2019 r. podczas Tygodnia Przedsiębiorczości gościliśmy w naszej szkole pana Marcina Derlacza - właściciela firmy MAD Projekt – biura projektowo - wykonawczego
w zakresie robót i konstrukcji budowlano – drogowych. Podczas dwóch spotkań realizowanych w ramach projektu Otwarta Firma Pan Marcin Derlacz opowiedział uczniom klas IC i IIA o korzyściach i codziennych trudnościach związanych z prowadzeniem własnej firmy. Ponadto zapoznał uczniów ze specyfiką pracy inżyniera – projektanta w zakresie konstrukcji budowlanych oraz dróg i mostów kołowych, a także zaznajomił ich z pracą kierownika budowy i inspektora nadzoru budowlanego. Uczniowie mieli także sposobność uzyskania informacji na temat ścieżek kształcenia w celu zdobycia zawodu inżyniera budowlanego. Spotkania te okazały się przydatne, ponieważ dały uczniom również możliwość pozyskania z pierwszej ręki informacji o trudnościach, jakie napotyka w swojej pracy prywatny przedsiębiorca na rodzimym rynku pracy.