XI MIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

Data: 22.11.2019 r., godz. 14.38   76
15.11.2019 r.
XI MIEJSKI FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW

15 listopada 2019r. w Ratuszu Miejskim odbyła się XI edycja Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów, którego współorganizatorem jest Królewska Dwójka, czuli II Liceum Ogólnokształcące. Eliminacje do festiwalu odbyły się 17 września. Spośród 84 uczniów, którzy zgłosili chęć udziału, jury wyłoniło 30 – najlepszych z najlepszych, którzy wystąpili w koncertach galowych. Nagrodą, tym razem nie tylko dla finalistów, lecz dla wszystkich uczestników eliminacji był cykl warsztatów (emisja głosu, ruch sceniczny) przygotowany przez drugiego współorganizatora Festiwalu – Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie. Zajęcia prowadzone przez instruktorów MOK – okazały się wielkim wsparciem i pomocą dla młodych artystów, którzy przez blisko 2 miesiące doskonalili swój warsztat.
Na pierwszym koncercie na widowni pojawili się uczniowie legionowskich szkół, na wieczornym zaś mieszkańcy Legionowa. Jak co roku festiwal stał się nie tylko prezentacją różnorodnych talentów, ale także spotkaniem integrującym społeczność naszego miasta. Uczniowie legionowskich podstawówek i liceów świetnie bawili się w czasie występów kolegów na specjalnie dla nich zorganizowanym koncercie o godz. 12.00 a po wieczornej gali legionowianie nie chcieli opuścić Sali Widowiskowej Ratusza bez bisów.
Festiwalowy koncert dla mieszkańców Legionowa otworzył prezydent Roman Smogorzewski.
Po oficjalnym otwarciu, nadszedł czas na popisy młodych artystów, którzy bardzo przeżywali występy przed tak wymagającą publicznością. Miło nam, że wśród wykonawców nie zabrakło uczniów II Liceum Ogólnokształcącego.
Tańcem nowoczesnym zachwyciły uczennice klasy IIB – Natalia Kulesza i Adrianna Krupa, pięknym śpiewem – Zuzanna Smutkiewicz (III E) i Natalia Komendarska (IIIA), jak zwykle subtelnościa i wirtuozerską grą na fortepianie podbił serca publiczności Nazar Rozwadowski z IIID, a energetycznym hip-hopowym kawałkiem zachęcili do wspólnej zabawy Wiktor Zieliński z IIIE i Sebastian Kołodziejak z IIIB, którzy zadedykowali swój występ zmagającej się z ciężką chorobą koleżance.
Ponieważ repertuar i gatunki były bardzo różnorodne, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Publiczność bawiła się wspaniale, nie szczędziła braw artystom , a ci odpłacali widzom radością i pięknymi występami i, mimo zmęczenia dwoma występami, prezentowali wysoki poziom i ogromne zaangażowanie.
Koncert poprowadziły tegoroczne maturzystki z Królewskiej Dwójki – Izabela Rakowska i Antonina Krzyżanowska.
Miejski Festiwal Młodych Talentów stał się już legionowską tradycją, jest też tradycją Królewskiej Dwójki, która trwa nieprzerwanie 11 lat.
A zatem, do zobaczenia za rok!

Współorganizator festiwalu:
Grażyna Wesołowska