Powiatowy Konkurs Czytania Literatury w Języku Angielskim i w Języku Rosyjskim

W JĘZYKU ANGIELSKIM I W JĘZYKU ROSYJSKIM
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH
POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA LEGIONOWO

W październiku 2019 r. odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Czytania Literatury w Języku Angielskim i w Języku Rosyjskim dla Uczniów Szkół Średnich organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Podczas zmagań uczestnicy konkursu czytali fragmenty utworów, opowiadań i bajek w języku angielskim i rosyjskim.
W wyniku eliminacji szkolnych do finału konkursu zakwalifikowali się z II Liceum Ogólnokształcącego następujący uczniowie:
Daniel Ganuszewicz klasy I b;
Krzysztof Mołczanow z klasy I B;
Karolina Raszke z klasy III A;
Nazar Rozwadovskyi z klasy III D;
Anastasiia Rozvadovska z klasy I C;
Maria Godlewska z klasy I D;
Szymon Wójtowicz z klasy I D.
25 listopada 2019 r. w Królewskiej Dwójce odbył się finał konkursu, w którym wzięło udział siedemnastu uczestników z II LO im. Króla Jana III Sobieskiego, LO im. Marii Konopnickiej i LO w Komornicy.
W wyniku zmagań finałowych Karolina Raszke z klasy III A zdobyła tytuł Mistrza Czytania w Języku Rosyjskim, a Anastasiia Rozvadovska z klasy I C – tytuł Wicemistrza Czytania w Języku Rosyjskim. W kategorii języka angielskiego tytuł Mistrza Czytania w Języku Angielskim zdobył Szymon Wójtowicz z klasy I D, a tytuł Wicemistrza Czytania w Języku Angielskim wywalczyła Maria Godlewska z klasy I D.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, równie owocnych sukcesów w kolejnych konkursach.