Wykład prof. Edwarda Malaka w klasie 1b

Data: 21.12.2020 r., godz. 18.02   78
16.12.2020 r.
16 grudnia gościliśmy na lekcji prof. Edwarda Malaka, który specjalnie dla nas wygłosił niezwykle interesujący wykład. W nieszablonowy sposób przedstawił problemy związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Pan profesor jest również autorem wielu książek dotyczących lotnictwa, m.in. Samolot – dzieło człowieka czy Administrowanie w lotnictwie polskim. W 2011r. został laureatem Złotej Kredy przyznawanej dla najlepszych nauczycieli akademickich. Przez wiele lat związany był m.in. z Politechniką Warszawską, Uniwersytetem w Siedlcach, Państwową Akademią Nauk. Obecnie jest profesorem Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Cieszymy się, że w naszej szkole mamy możliwość spotkania się z przedstawicielami różnych dziedzin nauki i udziału w ciekawych wykładach.
Korzystając z okazji dziękujemy za przybliżenie nam wydarzeń historii Polski oraz życzymy Panu Profesorowi wielu sukcesów naukowych i równie znakomitych wykładów.

Uczniowie 1b