Data: 03.01.2021 r., godz. 12.28   56
15.12.20202 r.
6 grudnia na platformie Teams uczniowie klas medialnych 2B i 3B wzięli udział w spotkaniu ze studentami i wykładowcami Uniwersytetu Warszawskiego.
Spotkanie rozpoczęło się od wykładu: "Non stop on-line, czyli multimedia w mediach" z wykładowcą WDIB UW red. Dariuszem Łukawskim - wprost ze studia telewizyjnego. Pan Łukawski opowiedział, jak dziennikarz powinien dbać o swój wizerunek. Można to uzyskać poprzez odpowiedni ubiór, zmatowienie twarzy pudrem czy utrzymywanie kontaktu wzrokowego z kamerą oraz unikanie przemieszczania się, które mogłoby rozproszyć odbiorcę. Podkreślił to, że dziennikarz buduje swoją reputację całe życie, przez co tak ważne jest zachowanie dobrego wizerunku. Opowiedział o presji towarzyszącej w pracy dziennikarza, którą można zarówno znienawidzić, jak i pokochać. Dowiedzieliśmy się, że podczas tworzenia 20-minutowego programu bierze udział aż około 100 osób, co łączy się również z wysokimi kosztami. Później Pan Łukawski razem z Panem Witoldem pokazali, jak wygląda taki program od strony organizacyjnej, oprowadzając nas po studiu.
Po wykładzie odbyło się spotkanie z Samorządem Studentów WDIB UW - Aleksandrą Skipietrow (Przewodnicząca) i Michałem Tymowskim (Zastępca Przewodniczącej). Opowiedzieli nam, jak wyglądają studia dziennikarskie, jakie istnieją możliwe kierunki oraz na co się dzielą.
Później ofertę wydziału za pomocą prezentacji przedstawiła nam p. Malwina Żuchniewicz - zastępca Pełnomocnika Dziekana ds. promocji.
Podczas całego spotkania była możliwość zadawania pytań, na które odpowiadali organizatorzy.
Daria Sobieszczak, 2B