Warsztaty online dla licealistów

Data: 07.02.2021 r., godz. 17.25   146
Warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczniów klas drugich
2, 3, 4 i 5 lutego 2021 r. odbyły się zdalnie warsztaty „Autoprezentacja – sztuka porywających wystąpień publicznych” dla klas: 2A, 2B, 2C, 2D, 2a, 2b, 2c i 2d, w których wzięło udział 236 uczniów. Poprowadziła je Pani Judyta Międlar – wykładowca z Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie. Prowadząca w ciekawy sposób zdefiniowała słowo autoprezentacja, które według niej jest manipulacją pierwszym wrażeniem. Opowiadała też o tym, jak dobrze sprawić to pierwsze wrażenie i jak zachowywać się w sytuacjach takich, jak np. rozmowa rekrutacyjna lub egzamin ustny. Okazało się, że nie tylko nasza aparycja wpływa na to, jak inni nas odbierają, ale także sposób, w jaki układamy ręce, siedzimy lub to, jakich słów używamy.

Warsztaty te były dla uczniów bardzo dobrym przygotowaniem przed czekającymi ich w przyszłości egzaminami.