Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Edukacja zdrowotna - profilaktyka cukrzycy i otyłości

Data: 20.04.2021 r., godz. 16.00   53
informacja pedagogów i psychologa
Edukacja zdrowotna - profilaktyka cukrzycy i otyłości


Szanowni Rodzice,
kluczowym elementem działań profilaktycznych w szkołach jest edukacja zdrowotna. Zgodnie z przyjętą przez Narodowy Fundusz Zdrowia Strategią na lata 2019-2023, organizowane są cykliczne, ogólnopolskie akcje promujące postawy prozdrowotne, badania profilaktyczne oraz zdrowy styl życia poprzez tzw. Środy z Profilaktyką. W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży, zostały przygotowane materiały informacyjno-edukacyjne na temat profilaktyki cukrzycy i otyłości u dzieci w formie ulotki i filmu z ekspertami w danej dziedzinie.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjno – edukacyjnymi na temat profilaktyki cukrzycy i otyłości u dzieci za pośrednictwem systemów informatycznych dostępnych na stronie: https://akademia.nfz.gov.pl/sroda-z-profilaktyka/.
Zachęcamy także do odwiedzenia strony na profilach społecznościowych Facebook: Akademia NFZ oraz Profilaktyka w praktyce, jak również stron: https://diety.nfz.gov.pl , które rekomendują darmowe rodzinne plany żywieniowe dla osób zdrowych oraz pacjentów, także w formie planów rodzinnych oraz https://akademia.nfz.gov.pl/mzdrowie/cwiczenia z „Atlasem ćwiczeń” dla dzieci.
Źródło: Kuratorium Oświaty w Warszawie


Pedagodzy i psycholog
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Legionowo
  • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie
  • Mazowiecki Kurator Oświaty