Narodowe Święto Niepodległości w Królewskiej Dwójce

Data: 09.11.2021 r., godz. 14.06   236
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada - to dzień, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to symboliczna data odrodzenia państwa polskiego po 123 latach niewoli. Pod koniec I wojny światowej ,w 1918 roku, kiedy wszyscy trzej nasi zaborcy byli osłabieni walką na przeciwnych sobie frontach, wykorzystana została niepowtarzalna okazja wybicia się na niepodległość. Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku , podczas II wojny światowej obchodzenie tego święta było niemożliwe, w 1945 roku ustanowiono Narodowe Święto Odrodzenia Polski, obchodzone 22 lipca, w rocznicę ogłoszenia Manifestu PKWN . Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada zostało przywrócone przez Sejm PRL ustawą z 15 lutego 1989 pod nazwą Narodowe Święto Niepodległości i uroczyście obchodzimy je do dziś. Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła do hymnu. W środę, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 w salach lekcyjnych odśpiewamy hymn narodowy a następnie wysłuchamy audycji przygotowanej przez ucznia klasy 3D- Daniela Cieślaka.

Aneta Miętek