Wrześniowe wydarzenia PIK

Data: 08.09.2019 r., godz. 15.21   65
11 września br. (środa), godz. 18.00, sala widowiskowa legionowskiego ratusza (ul. Piłsudskiego 41): spektakl muzyczny "MoNewSzko" oraz wręczenie nagród w konkursie plastycznym „O czym szumią jodły w operze „Halka” Stanisława Moniuszki”.
Zapraszamy na wyjątkowy spektakl, podczas którego młodzież ze Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie zaprezentuje własne, oryginalne interpretacje dzieł Moniuszki. W 2019 roku obchodzimy 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Ten fakt stał się ona początkiem muzycznego dialogu młodzieży z muzyką dawną. W projekcie młodzież pracowała głównie nad pieśniami Moniuszki, które usłyszeć będzie można zarówno w wersjach klasycznych, jak i nowych aranżacjach – we współczesnym brzmieniu harmonicznym. Projekt „Moniuszko okiem młodzieży XXI wieku” jest dofinansowany z Programu Pegaz Biura Edukacji m.st. Warszawy. W projekcie biorą udział m.in. uczestnicy Muzycznej Sceny Młodych, działającej w SCEK pod opieką merytoryczną Urszuli Napiórkowskiej i Marcina Piękosa. Szczególnie gorąco zapraszamy na to wydarzenie uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

14 września br. (sobota), godz. 14.00-18.00, Poczytalnia (ul. T. Kościuszki 8a, Legionowo): Planszowisko językowe w Poczytalni współorganizowane z wydawnictwem REGIPIO, czyli gry edukacyjne w języku angielskim dla młodszych i starszych. Myślę, że tą propozycją szczególnie będę zainteresowni nauczyciele angliści. Gry edukacyjne w języku angielskim mogą być wykorzystywane do efektywnej nauki języka obcego.

16 września br. (poniedziałek), godz. 14.00, Muzeum Historyczne w Legionowie (ul. A. Mickiewicza 23): Seminarium inauguracyjne Akademii Edukacji Regionalnej. W roku szkolnym 2019/2020 chcielibyśmy zapoczątkować działanie Akademii Edukacji Regionalnej.
Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie bardzo zależy na szerzeniu wiedzy o dziedzictwie kulturowym, historii lokalnej oraz o warunkach środowiska przyrodniczego i społecznego z wykorzystaniem naszej publikacji
"Program edukacji regionalnej: Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość powiatu legionowskiego” i nie tylko. Stąd chcielibyśmy zaktywizować społeczności szkolne z powiatu legionowskiego do włączenia w proces dydaktyczno – wychowawczy treści o środowisku miejscowym, o życiu jego mieszkańców, o poznawaniu środowiska społecznego, przyrodniczego i kulturalnego. Poprzez działania edukacyjno – wychowawcze jest możliwe kształtowanie i rozwój postaw tożsamości lokalnej i poczucia wspólnoty.
Na Seminarium szczególnie zapraszamy nauczycieli zainteresowanych edukacją regionalną. Patronat nad Akademią Edukacji Regionalnej udzielili wszyscy włodarze gmin z powiatu legionowskiego.