E-learnig Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

Projekt realizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi Legion www.legionhdk.pl

przy współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Kurs w postaci E-learningu przeznaczony dla szkół średnich ma za zadanie w szybki i zarazem nowoczesny sposób zapoznać młodzież z podstawowymi zasadami Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. E-learning zainstalowany jest jako moduł funkcjonalny na Portalu Legion www.legionhdk.pl.

Wykonaj kolejne kroki:

1. Zarejestruj się na Portalu Legion (kliknij w 1-szy banerek) pamiętając by wpisać swoje imię i nazwisko – dane te automatycznie wygenerują się na certyfikacie ukończenia kursu.
  2. Zapisz się na kurs naszej szkoły (kliknij w 2-gi banerek).
  3. Wpisz w kod promocyjny kod szkoły: kursPPP
  4. Rozpocznij kurs, klikając w pierwszą lekcję: „Wsparcie e-learningu”.
  5. W razie problemów ze znalezieniem kursu pamiętaj o 2-gim banerku, który bezpośrednio na niego kieruje.

Chcąc przejść kurs i otrzymać Certyfikat należy:
  1. Zarejestrować się jako uczestnik kursu.
  2. Rozpocząć kurs wykorzystując kod promocyjny naszej szkoły: kursPPP
  3. Przejść (przejrzeć) wszystkie lekcje w kursie (przejrzeć)!
  4. Ukończyć pozytywnie egzamin końcowy (min 8 na 12 pytań).
  5. Zgłosić się do nauczyciela prowadzącego e-learning tj. pani Anny Musińskiej

CELE E-LEARNINGU:
  1. Nabycie wiedzy teoretycznej w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  2. Zapoznanie z najbardziej typowymi sytuacjami zagrożenia zdrowia i życia.
  3. Przygotowanie uczniów do ćwiczeń praktycznych z zakresu PPP.
  4. Przygotowanie do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.
  5. Zwrócenie uwagi na potrzebę posiadania umiejętności w pomocy drugiej osobie.

ZAGADNIENIA E-LEARNINGU:

1. Ocena bezpieczeństwa
  2. Ocena przytomności
  3. Wezwanie pomocy
  4. Udrożnienie dróg oddechowych
  5. Ocena oddechu
  6. Telefon alarmowy
  7. Postępowanie wg. Stanu poszkodowanego
  8. Pozycja boczna ustalona
  9. Resuscytacja krążeniowo – oddechowa
  10. Defibrylator

WYTYCZNE E-LEARNINGU DLA UCZNIÓW:
  1. Czas nauki E-learning możesz dowolnie czytać, podany czas to jedynie zbliżony okres przeglądu stron.
  2. Możliwość cofania lekcji W trakcie lekcji możesz dowolnie wybierać kolejność czytania poszczególnych lekcji.
  3. Wymóg zaliczenia każdej lekcji By ukończyć kurs i być dopuszczonym do egzaminu musisz przejrzeć wszystkie lekcje w kursie.
  4. Certyfikat e-learningu Elementem finalnym kursu jest certyfikat, który możesz pobrać, wydrukować lub udostępnić.

WYTYCZNE DO EGZAMINU:
  1. Czas egzaminu Na zaliczenie sprawdzianu Twojej wiedzy jest maksymalnie 3 minuty.
  2. Możliwość przeglądu W trakcie sprawdzianu jest podgląd na wszystkie pytania egzaminacyjne.
  3. 75% zalicza egzamin By zakończyć pozytywnie egzamin należy odpowiedzieć poprawnie na 9 z 12 pytań.
  4. Certyfikat e-learningu Aby otrzymać certyfikat muszą być ukończone wszystkie lekcje i zaliczony egzamin.
  5. Możliwość poprawy Egzamin można poprawić maksymalnie 3 razy.