Edukacyjne zasoby Internetu

721

strona o Powstaniu Warszawskim, otrzymała dwie nagrody w międzynarodowym konkursie Webby Awards 2015, jest to interaktywna wystawa zdjęć, map, kronik filmowych, wycinków prasowych.

Jest to otwarty blog społecznościowy poświęcony niezależnej publicystyce oświatowej. Blog grupy Superbelfrzy RP.

Blog Katarzyny Gorzędowskiej – nauczycielki matematyki. Wraz z grupą Superbelfrów RP, tworzy polskie filmy Khan Academy, prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli.

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Portal Edukacji Ekonomicznej.
LearningApps.org jest aplikacją Web 2.0 wspierającą proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów. Istniejące moduły mogą być bezpośrednio wykorzystywane w nauczaniu, lub też zmieniane lub tworzone przez użytkowników w Internecie. Celem jest zebranie aplikacji wielokrotnego użytku i udostępnienie ich publicznie. Aplikacje nie zawierają zatem żadnych specjalnych ram lub konkretnego scenariusza lekcji: są ograniczone wyłącznie do interaktywnej części. Aplikacje nie stanowią zatem jednostki lekcyjnej, lecz muszą być osadzone w odpowiednim scenariuszu nauczania.

Serwis zawiera scenariusze, ćwiczenia i materiały do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji medialnej.

Portal edukacyjny telewizji polskiej. Zawiera między innymi ekranizację lektur, filmy edukacyjne z różnych dziedzin wiedzy.

Baza otwartych zasobów. Modułowy elektroniczny podręcznik edukacji globalnej. Zawiera scenariusze lekcji, materiały dodatkowe, ćwiczenia, gry.

Portal wiedzy dla nauczycieli.

Baza sprawdzonych pomysłów oraz zestawy zadań z różnych przedmiotów.

Publiczne wykłady i dyskusje popularyzujące naukę, filozofię oraz rozmaite dziedziny kultury.

Strona Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wykłady w internecie. Zawiera materiały filmowe i audio.

Biblioteka cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Strona rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK.

Wyszukiwarka szkoleń.

Strona kampanii społecznej promująca korzystanie z legalnych źródeł kultury. Baza Legalnych Źródeł.

Portal edukacyjny dla uczniów i nauczycieli. Źródło materiałów uzupełniających.

Projekt telewizji internetowej oraz szkoły mediów.

Filmy, spektakle, koncerty. Zawiera materiały audiowizualne dla szkół, scenariusze lekcji. Pomocne zwłaszcza nauczycielom języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki oraz zajęć dodatkowych np.: z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.

Nowoczesne narzędzie wspierające tradycyjną edukację muzyczną.

Portal, który udostępnia literaturę naukową polskich uczonych.

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie - profil na Facebooku.

Strona samorządowej instytucji kultury miasta stołecznego Warszawy.

Strona Festiwalu Nauki w Warszawie.

Filmoteka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Portal prezentujący zasoby Narodowej Galerii Sztuki "Zachęta". Strona skierowana do osób zainteresowanych sztuką współczesną, nauczycieli poszukujących pomocy dydaktycznych, studentów i uczniów.

W zakładce edukacja znajdują się propozycje m.in. lekcji muzealnych i warsztatów dla nauczycieli.

Strona Muzeum Zamek Królewski w Warszawie.

Oferta e-zwiedzania, możliwość oglądania poszczególnych sal, wysłuchania relacji powstańców, zobaczenia wszystkich eksponatów.

Muzeum Łazienki Królewskie oferuje e-zwiedzanie, interaktywne mapy, galerie zdjęć.

Portal Muzeum Pałac w Wilanowie udostępnia opisy i zdjęcia najważniejszych eksponatów, widoki panoram, filmy, albymy zdjęć, przykłady lekcji e-learingowych, interaktywne plany muzeum, gry i zabawy.

Muzeum Narodowe w Krakowie oferuje: wirtualną formę zwiedzania muzeum, wirtualne panoramy, informacje o dziełach i autorach z nagraną narracją.

W tej zakładce istnieje możliwość wirtualnego zwiedzania najważniejszych samolotów znajdujących się w zbiorach. W ten sposób można zwiedzić zarówno wystawę plenerową jak i eksponaty zgromadzone wewnątrz.

Portal z opowieściami o kulturze lokalnej.