Historia biblioteki

835

Biblioteka działa w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 od września 1983 roku czyli od początku istnienia szkoły.

Pierwszymi osobami zatrudnionymi w bibliotece w dawnej " szóstce" były panie:

Modesta Janiszewska
Bożena Wrześniewska
Agata Jaworska
Ich praca była nastawiona głównie na gromadzenie i opracowywanie księgozbioru oraz zakładanie podstawowego warsztatu bibliotecznego.

W ciągu kolejnych dwóch lat szeregi bibliotekarek zasiliły panie:

Iwona Kosińska
Ludwika Gołębiewska
Obie przepracowały w "naszej szkole" ponad 20 lat. To one tworzyły od podstaw bibliotekę, wzbogacały księgozbiór, organizowały kiermasze książki, spotkania autorskie, konkursy.

W roku 2006 biblioteka otrzymała cztery komputery oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, kopiarka). W ramach projektu: „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” wdrażanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.
W 2006 roku szeregi nauczycieli bibliotekarzy zasiliła Anna Pawlak (Otłowska) a rok później Marzena Czerniewicz.
W bibliotece,  pracowało jeszcze kilku nauczycieli m.in. Małgorzata Nowak, Aldona Woźniak i Paweł Górecki.

W roku szkolnym 2014/2015 sprzęt komputerowy został wymieniony. Biblioteka została wyposażona w 12 nowych komputerów.

W lipcu 2016 biblioteka została wyremontowana  -  wygrana w konkursie PEKAES Pomaga.

Aktualnie w bibliotece pracują :

Anna Pawlak
Janina Pietraszkiewicz