Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wolontariat

6072
Zostać wolontariuszem...


Finał akcji Pola Nadziei 2021
4 października 2021 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy finał akcji Pola Nadziei, aby wesprzeć Ośrodek Hospicjum Domowe w Warszawie. W tym roku zebraliśmy 2104,80 zł.

Po przywitaniu gości – kapelana OHD – księdza Krzysztofa Stąpora, Pani Agnieszki Majczyk – wicedyrektora szkoły, Pani Edyty Cegłowskiej psychologa i Pani Beaty Sarzyńskiej – Oficjalskiej – pedagoga, rozdano naklejki z żonkilami. Nasi wolontariusze wraz z p. Ewą Konarzewską opowiedzieli o owej akcji naszym Uczniom – przedstawicielom wszystkich klas. O pracy hospicjum dowiedzieliśmy się od kapelana Ośrodka Hospicjum Domowe - Księdza Krzysztofa. Na koniec posadziliśmy symboliczne cebulki żonkili na wyznaczonej części patio. Żonkile dostaliśmy od Hospicjum w formie cegiełek za przeznaczone pieniądze. Kwiaty pięknie wyrosną w kwietniu.
Nasi wolontariusze zadbali, aby wszystko przebiegało sprawnie i w ciepłej, miłej atmosferze. Byli to:
Daria Sobieszczak i Zuzia Ziółkowska z 3B – prezentacja,
Natalia Rokicka i Nicol Kleniewska z 3C – kwestowanie wśród pracowników szkoły,
Kacper Nowak i Zuzia Witkowska z 3c oraz Marek Smólski i Jacek Nodzykowski z 3d - prace ogrodnicze – przygotowanie rabaty do sadzenia cebulek.
Julia Gendas z 3c, Natalia Startek z 1c, Natalia Bielicka i Weronika Piasecka z 2d, Jakub Wojciechowski i Weronika Broniszewska z 3d – dbanie o sprawny przebieg sadzenia żonkili.

Pracownicy Hospicjum szczerze dziękują wszystkim za każdą oddaną złotówkę a także za pięknie zorganizowany finał akcji. Zebraliśmy najwięcej ze wszystkich osiemnastu edycji akcji w naszej szkole.


Pola Nadziei 2021
Najserdeczniej dziękujemy Uczniom, ich Rodzicom i Opiekunom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły za hojność i chęć pomocy. W tym roku przekazaliśmy na rzecz hospicjum 2104,80 PLN!


Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży 2021
24 września 2021 na Arenie Legionowo nasi Wolontariusze (dwadzieścia jeden osób) pomogli w organizacji Paraolimpiady Dzieci i Młodzieży. Opiekowali się grupami uczestników zawodów sportowych i rekreacyjnych. Pełni zapału, energii, humoru, dopingowali swoich podopiecznych oraz kierowali ich w odpowiednim czasie do poszczególnych konkurencji. To było niełatwe zadanie! Spisali się na medal!
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej
  • Legionowo
  • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie
  • Mazowiecki Kurator Oświaty