Psycholog i pedagog

7477

Pragniemy przypomnieć że w naszej szkole, uczniowie, mogą skorzystać z pomocy pedagoga i psychologa. Uczniowie mogą uzyskać wsparcie gdy: mają problemy w szkole lub poza szkołą, których nie potrafią sami przezwyciężyć; nie mają z kim porozmawiać o swoich troskach; czują, że nikt ich nie rozumie; nie czują się bezpiecznie, są w konflikcie z rówieśnikami lub dorosłymi; potrzebują pomocy ze strony innych osób dorosłych w sprawach, z którymi nie potrafią sobie poradzić; mają trudności w podjęciu decyzji dotyczących wyboru dalszego kształcenia bądź zawodu; szukają możliwości rozwijania swoich zainteresowań, pasji i uzdolnień.

W naszej szkole funkcjonuje internetowa skrzynka problemów szukampomocy@poczta.fm oraz skrzynka problemów i propozycji zamieszczona na szkolnym korytarzu (I piętro, w pobliżu biblioteki).

Dyżury szkolnych pedagogów i psychologa

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
Mamy teraz trudny czas – czas nauczania zdalnego, kwarantanny, pandemii.
Wiele osób z pewnością wsłuchuje się w kolejne wiadomości i zastanawia, co przyniesie przyszłość.
Sytuacja, w której znaleźliśmy się, uniemożliwia nam bezpośrednie spotkania i dlatego proponujemy kontaktowanie się z nami za pomocą dziennika Librus oraz telefonicznie w godzinach naszych dyżurów w szkole:
p. Edyta Cegłowska (psycholog) – wtorek 9.30 – 11.30
p. Beata Sarzyńska – Oficjalska (pedagog) – środa 9.00 – 11.00
p. Ewa Kwiatkowska (pedagog ) – czwartek 11.00 – 13.00

Jest to bezpieczna forma informowania o niepokojących sytuacjach, trudnościach z jakimi spotykacie się. Dzięki takim informacjom znacznie łatwiej i szybciej będziemy mogli podjąć działania, które pozwolą zapobiec problemom, konfliktom czy niepożądanym zachowaniom.Jednocześnie możecie tą drogą zgłaszać pomysły i propozycje związane z funkcjonowaniem szkoły.
Zachęcamy do korzystania ze skrzynek, jak również do bezpośredniego kontaktu z wychowawcą, pedagogiem i psychologiem.