1092

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa realizowany w latach 2016-2020 (Priorytet 3 MEN)

Celem programu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie bibliotek w podejmowaniu przedsięwzięć promujących czytelnictwo. Ważne jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie ich księgozbiorów poprzez zakup nowości wydawniczych.

W ramach działań promujących czytelnictwo organizowane będą cykliczne wystawy, konkursy czytelnicze i literackie, spotkanie z rodzicami na temat wpływu czytania na rozwój dzieci i młodzieży, projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej, Klub Kryminału „Spotkania z książką”, podchody w bibliotece, maratony wieczorne, akcja czytelnicza „Ja czytam”, głośne czytanie w bibliotece i radiowęźle. Czeka więc nas mnóstwo atrakcji...

Podjęliśmy również współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Legionowie, która polegać będzie na wymianie informacji na temat dziejących się wydarzeń oraz współorganizowaniu akcji czytelniczych.

Prezentacja multimedialna - Podsumowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa